Často kladené dotazy uživatelů

Faq Některé dotazy uživatelů se k nám dostávají stále znovu a znovu. Abychom tak ulehčili sobě a také vám, vytvořili jsme sekci Často kladené dotazy. Pokud zde nenajdete odpověď na vaši otázku, napište nám na info@foto-modelky.cz. Rádi vám poradíme :)

Nefungující nahrávání fotek

Pokud máte problém při nahrávání fotek do svého profilu, zkontrolujte prosím následující věci:

  • formát fotografie je JPG (je možné také - png, bmp, gif)
  • maximální velikost fotografie nepřesahuje 5MB (nejlépe pod 3MB)
  • rozlišení fotografie nepřesahuje 3000x3000 px (nejlépe pod 2000x2000px, fotografie se stejně ve výsledku zmenší)

» Co pomáhá?

Otevřete fotografii v editačním nástroji (irfanView, Photoshop, ZonerPhoto, apod), zmenšete rozlišení fotografie (například na 1600px) a uložte ji jako nový JPG soubor.


Jaké fotografie mohu nahrávat?

Do svých profilů nemůžete nahrávat jakékoli fotografie, ale musíte dodržet následující pravidla:

  • na server smíte nahrávat pouze fotografie, jejichž autorem jste vy nebo k jejichž užití a zveřejnění vám dal autor souhlas
  • nesmíte nahrávat fotografie na nichž jsou zobrazeny osoby, které se vytvořením fotografie nebo jejím zveřejněním nesouhlasily
  • na server nesmí být nahrávány pornografické fotografie
  • nesmíte nahrávat fotografie, které porušují nebo by svým zveřejněním mohly porušit právní předpisy České republiky

» Porušují fotografie pravidla?

Neprodleně nás kontaktuje a sdělte nám, které fotografie podle vašeho názoru porušují podmínky serveru nebo právní předpisy, a v čem porušení pravidel spočívá. My učiníme veškeré kroky potřebné k nápravě.


Nemůžu se přihlásit

Nefungujou vám vaše přihlašovací údaje? Nemůžete si vzpomenout, jaké jste měli nastavené heslo nebo přihlašovací jméno?

» Co pomáhá?

Stačí když na stránce zapomenuté heslo požádáte o jeho zaslání na váš email. Vyplňujte email, který jste zadávali při registraci (jakýkoliv jiný nebude fungovat). Pokud ani poté vaše přihlášení nefunguje, kontaktujte nás prosím na emailu info@foto-modelky.cz.


Můžu fotografovi či agentuře důvěřovat?

Pokaždé, když komunikujete s neznáným člověkem, doporučuje postupovat obeztřetně a opatrně. Většina agentur i fotografů je poctivých a má zájem o seriózní spolupráci, najdou se mezi nimi bohužel i výjimky a lze mezi nimi narazit i na podvodníky. Vždy si zjistěte o fotografovi či agentuře a nabízené práci co nejvíce informací. Rozhodně odrazujeme od placení jakýchkoli záloh v případě, že druhé straně zcela nedůvěřujete!

O podvodnících, na které nás uživatelé upozornili, vás informujeme na černé listině.

» Co když se setkám s podvodníkem?

V případě, že narazíte na podvodné jednání na Foto-Modelky.cz, upozorněte nás na něj. V případě, že se stanete obětí podvodu, neotálejte (čím dříve, tím lépe), neprodleně (čas hraje do karet podvodníkovi) kontaktuje Polici České Republiky a podejte trestní oznámení.


Smazání profilu

Chcete si z nějakého důvodu zrušit profil na serveru Foto-Modelky.cz? Máte možnost si jej deaktivovat v nastavení profilu a ten se již nikomu nebude zobrazovat. Pokud chcete profil zcela zrušit (vymazat veškeré fotografie a smazat vaše údaje), můžete požádat o jeho odstranění.


Nesouhlasím se zasíláním emailů

Pro existenci vašeho profilu na serveru je nutné souhlasit se zasíláním emailů z naší strany. Pokud si svůj souhlas, který byl vyjádřen přijetím podmínek užívání při registrace, rozmyslíte, můžete kdykoli požádat o odstranění vašeho profilu ze serveru.